Naša séria kníh sa vydáva v slovenčine aj češtine. Na Slovensku je možné Dobrodruhov kúpiť v distribučnej sieti IKAR, v Českej republike v distribučnej sieti Euromedia.

Ak ale chcete ušetriť a nechať si poslať knižky priamo domov, stačí si ich objednať u nás. Poštovné sa bude odvíjať od hmotnosti balíka a cenníka pošty. Zásielky do Českej republiky sú čiastočne nami dotované v závislosti od veľkosti objednávky. Stačí napísať na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. a zajtra už môžu putovať k vám!

Pre nákupy priamo cez nás platia nasledovné všeobecné obchodné podmienky.

Dobrodruhovia 12

Cena:

8,60 EUR 215 KČ

Anotácia:

Po vystúpení na breh Amanty družina sotva čakala, že sa im Rimona nakoniec podarí nájsť. Nikdy však nepredpokladali, že by sa niekedy mohli dať do jeho služieb. Naozajstným prekvapením bolo pre nich zistenie, že Rimonov verný kumpán Šumaduh, je v skutočnosti ich starý známy - hobit Šugo. Po návšteve tajného laboratória družina vie, že s Alianciou nechce mať nič spoločné. No byť ako sa hovorí na jednej lodi so šialencami, ktorí sa s nimi pokúšajú rozpútať vojnu, nie je o nič lákavejšie. Nechcú sa postaviť na žiadnu stranu, ani si spraviť nepriateľov. Nuž, chtiac-nechtiac sa zamotávajú do nekalých bojov veľkých hráčov Almiru. Ako dlho sa im podarí nasledovať svoje ciele bez toho, aby sa stali obeťou cudzích záujmov a neocitnúť sa na ďalšej čiernej listine? Plán je jasný – putovať do domoviny. Môžu však po návrate do Kalevy ostať iba nestrannými pozorovateľmi súperiacich spolkov?
Kým začnú riešiť odpoveď na túto otázku, budú sa musieť vysporiadať s oveľa naliehavejším problémom. Pokojná plavba do Skiropu sa mení na nočnú moru. Ešte sa len vyslobodili z otroctva v horách a opäť sa ocitajú v zajatí. A k tomu všetkému zisťujú, že sa s nimi plaví aj nezvaný hosť a ich zdravotný stav sa každým dňom zhoršuje.

Dobrodruhovia 11

Cena:

8,60 EUR 215 KČ

Anotácia:

Družina sa po urputnom putovaní a prekonaní magickej bariéry konečne dostala z drsných hôr späť do civilizácie. Amanta, zem hobitov a kudúkov, po takej dlhej dobe v divočine pôsobí ako malebná krajinka vítajúca všetkých návštevníkov... až na trolov. Ako si hodlá družina poradiť medzi miestnymi, keď ich sprevádza Groh, ktorého rasa budí v týchto končinách strach a hrôzu? Tamara sa vrátila do zeme svojich predkov, avšak Egil a Mladen na dva roky stratili kontakt so svetom a ich hlavným cieľom je pokračovať ďalej do Kalevy. Celé to má však jeden háčik. Vedia až príliš veľa o kudúkovi Rimonovi, ktorý im ušiel z Miloslavovej pevnosti. A Rimonovi je jasné, kto sa ho pokúšal zastaviť a kto pre neho predstavuje nebezpečenstvo, že sa ukáže jeho pravá tvár medzi kudúkmi. Tohto alchymistu neradno podceniť. Priority sú jasné - Rimona musia v Amante nájsť skôr, ako nájde on ich!

Dobrodruhovia 10

Cena:

8,60 EUR 215 KČ

Anotácia:

Pevnosť pri Lobanoke zahltili plamene a horda trolov. Útok prišiel bez varovania a Mintar utrpel ďaleko väčšiu porážku a straty, akoby niekto čakal. Išlo len o zlyhanie v príprave na obranu, alebo miestni obyvatelia čelili tej najpodlejšej zrade v histórii? Kto je vlastne na čej strane? Túto otázku si kládli dobroduhovia pri pohľade na zemana Miloslava unikajúceho na obrovskom okrídlencovi. Ako tieto udalosti súviseli s tým, čo už dobrodruhovia zažili v minulosti? Súviseli aj so smrťou Yarilovej rodiny? Časti záhadnej skladačky sa možno začínajú spájať, no obraz o dianí na Almire je stále hmlistý. Podarí sa družine odhaliť pravdu? Mali vôbec šancu prežiť krvavý boj? A na čej strane je vlastne Sára alias Tamara? Hrala nečistú hru, ale mala v skutočnosti na výber? Aký je jej ďalší osud? A čo sa stalo s ostatnými členmi družiny po boji? Prežil vôbec niekto? Ďalšie osudy dobrodruhov zostávajú zahalené tajomstvom a je zrejmé, že veci sa neodohrávajú tak, ako by si ktokoľvek z nich želal.

Dobrodruhovia 9

Cena:

8,60 EUR 215 KČ

Anotácia:

Cesty dobrodruhov vedú na ďaleký sever Kalevy, do krajiny zvanej Mintar. Vzostup nového vierovyznania vyvoláva napätie, ktoré dobrodruhovia cestou pociťujú i medzi prostým ľudom. Potýkajú sa tiež so záhadným záškodníkom, ktorý robí problémy nielen návštevníkom hostinca U osamelého pútnika. Sú za tým iba obchodné trenice kokurencie, alebo sa za podivuhodnými udalosťami skrýva niečo viac?
V Pevnosti pri Lobanoke sa niektorým splnia kariérne sny, iní nájdu lásku. Družina sa dostane do služieb muža s povestným menom – rytiera Dalimíra z Mintaru. Rýchlo však zistia, že byť v službách šlachtica neznamená len rastúcu česť a slávu, ale i zapletenie sa do politických a mocenských intríg. Prichádzajú k nim protichodné informácie, ktoré nútia dobrodruhov prehodnotiť niektoré rozhodnutia. Podarí sa im v pohnutých časoch podniknúť správne kroky? Všetkých zaplavuje strach a prepadajú paranoji, pretože nevedia, z ktorej strany môže prísť zrada... Budú ich obavy zbytočné, alebo sa nakoniec dočkajú toho, čo im nedovolí v pokoji spávať?

Dobrodruhovia 8

Cena:

8,60 EUR 215 KČ

Anotácia:

Výpravu za severnými hranicami Kalevy nakoniec z družiny dotiahol do konca len Egil s novým spoločníkom Mladenom, ktorý stále neodhalil všetky svoje tajomstvá. Yaril zvolil cestu na vlastnú päsť a Rynn tiež začína snívať o vlastných cieľoch. Ako všetky tieto udalosti ovplyvnia vzťahy v družine? Podarí sa im nájsť aj naďalej spoločnú cestu?
Na scénu sa vracia starý známy, Fedor, ktorý povedie dobrodruhov do južnej Magady. Tu sa všetci presvedčia, že veľký majetok prináša niekedy viac problémov ako úžitku. Za hranice však necestujú z Kalevy sami a ich prítomnosť v nesprávnej chvíli na nesprávnom mieste môže značne skrížiť všetky plány.
Doteraz sa dobrodruhovia starali len o seba, no podarí sa im zvládnuť zodpovednosť aj za ďalší život? K tomu všetkému sa družina dozvedá, že následky ich minulých činov začínajú naberať globálne rozmery.
Pokojný a bezstarostný život – s tým sa musia dobrodruhovia skrátka rozlúčiť.

Dobrodruhovia 7

Cena:

8,60 EUR 215 KČ

Anotácia:

Sláva dobrodruhov stúpa! Ich mená sa začínajú vrývať do pamäti nielen bežnému ľudu. S úspechom prichádzajú zaujímavé ponuky až z dvora vysokej šľachty. Splnenie jednej z netradičných úloh povedie družinu medzi zámožnú smotánku Elšumy. Aká však bude cena za získanie tejto slávy? Dosiahnu dobrodruhovia skutočne to, po čom tak bažia? Rynn sa túži dostať do kalevského vojska, no Olaf má iné predstavy o ich budúcnosti. Yaril má pred sebou cieľ svojho otca, ale stotožňujú sa s ním aj ostatní? Ukáže Egil schopnosti vodcu a povedie družinu jedným smerom, alebo dôjde k jej rozdeleniu?
Prišiel čas prebrázdiť novú krajinu a opustiť dlho obývanú domovinu. Bývalá severná Kaleva sa pred pol storočím premenila na vyľudnenú oblasť. Ako sa to mohlo stať?
Aké tajomstvá dnes táto zem skrýva?

Dobrodruhovia 6

Cena:

8,60 EUR 215 KČ

Anotácia:

Kúzelníkovo poslanie zhorelo do tla spolu s jeho domovom. V prachu popola však nachádza stopy, ktoré ho zavedú späť do Ife, k mágovi Alsimovi. V niekdajšom hlavnom meste Kalevy sa opäť zamotá spolu so svojimi druhmi, Egilom i Rynn, do pavučiny záhad. Napohľad jednoduchá výprava k Nuurským ostrovom ich privádza k zvláštnym tvorom i bývalým nepriateľom. Cesty dobrodruhov neustále križuje dávno zabudnutý príbeh Losifa, bojovníka, kňaza, ba dokonca proroka. Otvoria záhadné dvere zapečatenú kapitolu kontinentu alebo im len odhalia nezaujímavú komnatu?

Všetko ukáže čas. Lenže dobrodruhovia ešte nevedia, že pokojným časom nadobro odzvonilo.

Dobrodruhovia 5

Cena:

8,60 EUR 215 KČ

Anotácia:

Yarila poháňa zodpovednosť za priateľov život v ústrety neznámym nástrahám. Už vie, kde Valera hľadať, no stihnú ho s Egilom a Rynn včas zachrániť? Život dobrodruhov sa týmto dobrodružstvom dostáva do novej etapy. Sami sú nútení zistiť, kam až siaha ich túžba vytrvať v nebezpečnom spôsobe života. Dokáže sa Rynn vzdať toho, čo najviac miluje? Nastal čas zúčtovania nových i starých sporov. Pre dobrodruhov zároveň nadišiel čas presvedčiť sa na vlastnej koži, že nepriateľa stretnú na každom rohu a spojencov je naopak žalostne málo.

Dobrodruhovia 4

Cena:

2,60 EUR 66 KČ

Anotácia:

Aká tajomná sila sužuje obyvateľov Ostrožnice? Pokiaľ za hranicu zákona je schopný zájsť nový starosta Smoleníka? Za akým pokladom sa vydal neuvážlivý Valer? Tieto a aj mnohé iné otázky si položí družina na čele s neohrozenou Rynn, nebojácnym Egilom a večne nespokojným Yarilom. Nájdite spolu s nimi odvahu vystúpiť z radu a stať sa hrdinom!

Dobrodruhovia 3

Cena:

2,60 EUR 66 KČ

Anotácia:

Lovcovi Tarovi sa v presýpacích hodinách života odsypali posledné zrnká. Možno trochu priskoro. Poženie jeho nespravodlivý skon priateľov Rynn a Yarila vpred, alebo sa naopak stiahnu do úzadia a prenechajú nástrahy heroického života skúsenejším? Neočakávané stretnutia, politické zápletky a množstvo dobrej zábavy vás čaká i v treťom pokračovaní Dobrodruhov!